łazienka

Grzejnik łazienkowy istotnym elementem wystroju łazienki

Grzejnik łazienkowy istotnym elementem wystroju łazienki

Grzejniki łazienkowe oprócz funkcji grzejnika, mogą stać się istotnym elementem wystroju łazienki, jednocześnie rozpraszając ciepło i ogrzewając ręcznik, aby cieszyć się jego ciepłem po wzięciu prysznica lub po kąpieli.
Właściciele mieszkań, by zainstalować w swojej łazience grzejnik mają do wyboru kilka jego typów.

Grzejnik łazienkowy z dmuchawą

Są to grzejniki z prostą dmuchawą do ogrzewania łazienki, ale niektóre z tych urządzeń mogą mieć dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład drążki do układania ręczników.

Promiennikowy wieszak na ręczniki

Są to panele promiennikowe (ten sam system co promienniki), które mogą zawierać pręty do umieszczenia ręcznika. Niektóre typy zostały dodatkowo zaopatrzone w dmuchawę.

Grzejnik ręcznikowy

Składa się z serii grzejników elektrycznych z wieszakami na ręczniki. Tego typu grzejniki zarówno ogrzeją łazienkę, jak i wysuszą ręczniki.
W niektórych elektrycznych grzejnikach łazienkowych zastosowano system bezwładności cieplnej. Ten system pozwala cieszyć się łagodnym ciepłem, nawet gdy urządzenie jest wyłączone. Zapobiega to szybkiemu spadkowi temperatury w łazience.

Elektryczne grzejniki łazienkowe często posiadają estetyczny design i gwarantują szybkie i równomierne ogrzewanie niezależnie od pożądanej temperatury. Ponadto można je łatwo przymocować do ścian.